نسل جدید عینک آفتابی های مردانه و زنانه با شکل و شمایل متفاوت نسب به آنچه قبلا دیده اید

پوست دور چشم ده مرتبه نازکتر از پوست صورت است . با بالا رفتن سن ، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دستداده و به خاطر تخریب کلاژن ها ، نازکتر می شود . این موضوع می تواند به خاطر قرارگیری در معرض آفتاب ،سیگار کشیدن و سایر عوامل محیطی تشدید شود . پوست حد فاصل بین چشم ها مدام در حال حرکت است . تنها پلکزدن روزانه باعث ایجاد 10000 حرکت در روز روی این ناحیه می شود .

پوست دور چشم خود را جوان کنیم
پوست دور چشم خود را جوان کنیم


پوست دور چشمها احساساتی را ابراز میکند که بخش مهمی از شخصیت ما را تشکیل میدهد . مراقبت خوب از اینناحیه ، فواید زیادی را در طولانیمدت به همراه خواهد داشت . ایجاد تغییر در پوست دور چشم می تواند تاثیراتعملکردی ، آرایشی و روانی به همراه داشته باشد و از آنجا که چشم ها نقطه کانونی صورت به شمار می رود ،پفکردگی ، برآمدگی و چین و چروک نه تنها در بینایی تاثیر می گذارد بلکه می تواند ظاهری خسته و ناراحت بهصورت دهد.

پوست اطراف چشم بر اثر خندیدن ، دست مالیدن و کارهایی مانند این دچار چین و چروک می شود همچنین سایرحرکات صورت و حالت هایی مثل لبخند زدن ، تنگ کردن چشم و استرس هم میتواند به گوشه بیرونی چشم ها اثربگذارد .

جالب است بدانید که پف کردگی چشم ها با خوردن غذاهای شور ، حساسیت و کمآب شدن بدن تشدید می شود همچنین مالیدن و کشیدن پوست نازک زیر چشم به خاطر آلرژی ، گریه ، پاک کردن آرایش و گذاشتن و برداشتن لنز چشم میتواند موجب شل شدن این ناحیه شود .

اگر دقت کرده باشید قابلیت ارتجاعی پوست دور چشم شبیه به یک کش لاستیکی است ، توجه داشته باشید که کشیدنمداوم آن موجب از بین رفتن قدرت ارتجاعی آن خواهد میشود .


آناتومی پوست دور چشم
آناتومی پوست دور چشم بسیار خاص است . برای این که به درستی از این ناحیه مراقبت شود ، نه تنها درک آناتومیآن اهمیت زیادی دارد ، بلکه فرآیند بازسازی سلول های پوستی آن هم مهم است.

آناتومی پوست دور چشم
آناتومی پوست دور چشم


پوست پلک از لایه های مختلفی تشکیل شده , عمیق ترین لایه زیر پوستی حاوی یک لایه پوششی فیبری نازک است کهروی عضله حلقوی چشم ( عضلهای که موجب حرکت کردن پلک میشود ) قرار گرفته است . سپس ، غشای میانیپوست که لایه محافظ پوست را تشکیل میدهد از پروتئین های رشته مانندی شامل الاستین و کلاژن ، فیبروبلاست ها ،عصب ها و رگ ها تشکیل شده است . لایه بالایی که اپیدرم نام دارد ، از سلول های پایه ، ملانوسیت ، سلول هایلانگرهاوس ، کراینوسیت و بر روی آن لایه سلول های مرده که از کورنئوسیت تشکیل میشود ، می باشد . لایه اپیدرمال است که ظاهر ، رنگ ، نرمی ، بافت و سلامت پوست را به آن میدهد .
سلولهای پایه هر چند روز یک بار سلولهای تازه تولید میکنند . وقتی این سلولها به سمت بالا حرکت میکنند ،خشکتر و صافتر می شوند . وقتی به سطح پوست می رسند ، دیگر زنده نی